Levné matrace
Matrace cena
Tip dne
 • Kancelářské židle - Nejlevnější kancelářské židle zde

Kvalitní matrace na spaní

Kvalitní matrace na spaní

8. 3. 2012, 12:16

Kvalitní matrace bychom neměli považovat za zbytečnost. Vždyť ovlivňují náš život, a to nejen tu část, kterou trávíme spánkem, ale i zbytek dne. Strávíme-li noc zdravým spánkem, poznáme to na výkonu, fyzické kondici a také na náladě.

Kvalitní spaní = kvalitní matrace

Měli bychom rychle opustit myšlenku, že zdravotní matraci potřebují pouze senioři a lidé středního věku, kde už lze očekávat nějaké ty obtíže pohybového aparátu. Není tomu tak, zdravý spánek by měl být prioritou v každém věku – od dětí až po babičky a dědy. Všichni komfort správně vybrané matrace ocení.

Latexové nebo pružinové matrace?

V zásadě se v nabídce obchodníků setkáme se dvěma typy matrací – latexovými a pružinovými. Obě varianty zajišťují zdravý spánek, tedy správnou polohu ležícího těla. Latexové jsou vyrobeny ze směsi umělého latexu a přírodního kaučuku se zajištěnou ventilací vzduchu. Pružinové zůstávají u klasické technologie, ale přesto jsou tvarově stálé. Oproti latexovým jsou ty pružinové řazeny mezi levné matrace.

Hledáme kvalitní matraci

Než matraci koupíme, chceme se obvykle sami přesvědčit, že kupujeme kvalitní zboží. Jak tedy na to? Kvalitní matrace musí reagovat v místě, kde ji zatížíme a musí zajistit rovnou páteř v ležící poloze. Důležité také je, aby měla v různých místech různou úroveň tvrdosti a bylo zajištěno její odvětrávání. Další podmínkou je pak antialergický materiál, který však je u zdravotních matrací samozřejmostí.

Velikost matrace má svůj význam

Pro opravdu zdravý spánek je třeba zajistit, aby postel, tedy i matrace měly správný rozměr. Nikomu neprospěje, když bude spát jako skrčenec a zbytečně dlouhá postel má vliv na tepelnou pohodu při spaní. Matrace by měla být široká přibližně 80 cm a délka by měla být o čtvrt metru větší, než je míra spáče. A jestliže jste vyrostli jinak, než jsou typizované míry matrací? Nic se neděje, můžete si nechat tu svoji vyrobit na míru.
Zobrazení: 166469 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Podobné články
 • Matrace pro alergiky

  22. 4. 2013, 12:56 | Diskuze (0)

  Alergiků bohužel stále přibývá. Pravděodobně v souvislosti se zhoršujícím se životním prostředím reaguje tělo člověka nestandardně na prach, roztoče, viry, bakterie a další alergeny. Dokonce i výběr matrace je tak pro nohé z nás tak trochu prolém.

 • Levné matrace 140 x 70

  22. 4. 2013, 12:54 | Diskuze (0)

  Stejně tak jako postele, i matrace se dnes vyrábějí většinou přesně na míru. Podle toho, kolik prostoru si přejete ke spánku mít se liší především šířkou. Minimum je 70 centimetrů. Délka matrace pak většinou značí rozdíl mezi matrací pro dospělé a pro děti.

 • Pěnová matrace 90 x 200

  21. 12. 2012, 14:02 | Diskuze (0)

  Nejprodávanějšími matracemi na našem trhu jsou matrace 90 x 200. Pěnové matrace jsou také jedním z nejstarších typů matrací a zároveň jedny z nejlevnějších. Tyto matrace skvěle kopírují křivky těla a tím zajišťují optimální oporu páteři během spánku.

 • Pěnová matrace gold f70

  21. 12. 2012, 14:02 | Diskuze (0)

  Pěnová matrace gold f70 je velice luxusní matrace té nejvyšší kvality. Matrace je celkem rozložena do 7 zón. Silná vrstva paměťové pěny a dále vrstva studené pěny.Pěnové válečky se dají vyjímat a tím si podle potřeby upravit tvrdost matrace.

 • Zdravotní matrace akce

  21. 12. 2012, 10:00 | Diskuze (0)

  Dnešní doba je typická neustálým časovým stresem a vytížením. Lidé nemají čas na chvíli odpočinku, neustále někam spěchají. Bez odpočinku ale člověk dlouhodobě fungovat rozhodně nemůže. Proto je nezbytné poskytnout tělu dostatečný spánek alespoň v noci.