Levné matrace
Matrace cena
Tip dne
 • Altoma - Garážová vrata do každého domu ZDE

Kvalitní matrace na spaní

Kvalitní matrace na spaní

8. 3. 2012, 12:16

Kvalitní matrace bychom neměli považovat za zbytečnost. Vždyť ovlivňují náš život, a to nejen tu část, kterou trávíme spánkem, ale i zbytek dne. Strávíme-li noc zdravým spánkem, poznáme to na výkonu, fyzické kondici a také na náladě.

Kvalitní spaní = kvalitní matrace

Měli bychom rychle opustit myšlenku, že zdravotní matraci potřebují pouze senioři a lidé středního věku, kde už lze očekávat nějaké ty obtíže pohybového aparátu. Není tomu tak, zdravý spánek by měl být prioritou v každém věku – od dětí až po babičky a dědy. Všichni komfort správně vybrané matrace ocení.

Latexové nebo pružinové matrace?

V zásadě se v nabídce obchodníků setkáme se dvěma typy matrací – latexovými a pružinovými. Obě varianty zajišťují zdravý spánek, tedy správnou polohu ležícího těla. Latexové jsou vyrobeny ze směsi umělého latexu a přírodního kaučuku se zajištěnou ventilací vzduchu. Pružinové zůstávají u klasické technologie, ale přesto jsou tvarově stálé. Oproti latexovým jsou ty pružinové řazeny mezi levné matrace.

Hledáme kvalitní matraci

Než matraci koupíme, chceme se obvykle sami přesvědčit, že kupujeme kvalitní zboží. Jak tedy na to? Kvalitní matrace musí reagovat v místě, kde ji zatížíme a musí zajistit rovnou páteř v ležící poloze. Důležité také je, aby měla v různých místech různou úroveň tvrdosti a bylo zajištěno její odvětrávání. Další podmínkou je pak antialergický materiál, který však je u zdravotních matrací samozřejmostí.

Velikost matrace má svůj význam

Pro opravdu zdravý spánek je třeba zajistit, aby postel, tedy i matrace měly správný rozměr. Nikomu neprospěje, když bude spát jako skrčenec a zbytečně dlouhá postel má vliv na tepelnou pohodu při spaní. Matrace by měla být široká přibližně 80 cm a délka by měla být o čtvrt metru větší, než je míra spáče. A jestliže jste vyrostli jinak, než jsou typizované míry matrací? Nic se neděje, můžete si nechat tu svoji vyrobit na míru.
Zobrazení: 171295 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Podobné články
 • Zdravotní matrace

  7. 1. 2019, 14:22 | Diskuze (1)

  Vybíráme-li si dnes novou zdravotní matraci do své postele, hledáme nejen pohodlí při ležení, ale na paměti máme i to, aby naše nová matrace zaručovala také zdravotní předpoklady. Zapomínat bychom neměli ani na výběr roštů, ale základem je kvalitní matrace

 • Matrace pro alergiky

  7. 1. 2019, 13:35 | Diskuze (0)

  Alergiků bohužel stále přibývá. Pravděodobně v souvislosti se zhoršujícím se životním prostředím reaguje tělo člověka nestandardně na prach, roztoče, viry, bakterie a další alergeny. Dokonce i výběr matrace je tak pro nohé z nás tak trochu prolém.

 • Levné matrace 140 x 70

  27. 12. 2018, 15:31 | Diskuze (0)

  Stejně tak jako postele, i matrace se dnes vyrábějí většinou přesně na míru. Podle toho, kolik prostoru si přejete ke spánku mít se liší především šířkou. Minimum je 70 centimetrů. Délka matrace pak většinou značí rozdíl mezi matrací pro dospělé a pro děti.

 • Matrace a postele

  27. 12. 2018, 15:16 | Diskuze (2)

  Budíte se ráno nevyspalí, rozlámaní a bez elánu? Stává se vám, že vás bolí záda tak, že nemůžete vstát z postele a pak se s vámi bolest vleče celý den, jste bez nálady a neschopni se soustředit na práci?

 • Pěnová matrace 90 x 200

  21. 12. 2012, 14:02 | Diskuze (0)

  Nejprodávanějšími matracemi na našem trhu jsou matrace 90 x 200. Pěnové matrace jsou také jedním z nejstarších typů matrací a zároveň jedny z nejlevnějších. Tyto matrace skvěle kopírují křivky těla a tím zajišťují optimální oporu páteři během spánku.