Levné matrace
Matrace cena
Tip dne
 • Kancelářský nábytek - v prodeji kvalitní nábytek se slevou Více informací

Matrace cena

Matrace cena

8. 3. 2012, 12:12

K dobré psychické pohodě je pro člověka důležité ráno, nebo-li to, s jakým pocitem se probudí. K dobrému pocitu pomáhá i kvalitní, zdravotnická matrace, jež vám zaručí plnohodnotný zdravý spánek.

Cena matrace

Člověk by měl každé ráno snídat, aby byl jeho start do nového dne plný energie. Ale co spánek? Nezáleží také na tom, jak se probudíte? Jestli se probudíte zlámaní, s bolestí zad, nebo svěží a s chutí do života? Určitě ano! Proto by jste měli věnovat pozornost výběru matrace. Přeci jenom na ní strávíte v průměru třetinu dne.

Matrace jakou součást postele

Matrace je součástí každé postele a určitě tou podstatnou. Trávíme na ní noc a občas si na ní odpočineme i během dne. A stoprocentně poznáme, když je matrace nepohodlná. Z kvalitní matrace nás nebolí záda, necítíme se rozlámaní. Zdravý spánek je důležitý nejen pro naší fyzickou pohodu, ale i pro tu psychickou. Dvojnásob to platí pro děti. Výběr dětské matrace je opravdu důležitý. Děti jsou ve vývinu a potřebují, aby jejich záda rostla správně a nijak se nezkřivovala. Dnešní matrace už splňují alespoň ty základní ortopedické požadavky, a tak se nemusíte bát, že pokud koupíte levnější matraci, nebude jí možné považovat zároveň za zdravotní. Levné matrace může znamenat i kvalitní a i zdravotnické.

Není pravda, že čím levnější tím horší

Je mnoho druhů matrací. Matrace pěnové, z líné pěny, sendvičové, pružinové, latexové, taštičkové a z BIO pěny. Mezi ty nejklasičtější a nejdostupnější určitě patří pružinové a latexové matrace. Ceny pružinových matrací se pohybují od dvou tisíc korun až po pět tisíc, ale i u těch levnějších se nemusíte bát, že nezaručují přijatelné ortopedické vlastnosti a také vzdušnost. Matrace latexové jsou o něco dražší než ty pružinové, ale stále jsou levné, protože se pohybují v přibližně stejném cenovém rozpětí. Vlastnosti, jimiž tyto matrace oplývají, jsou především optimální měkkost, dobrá elasticita a tvarová stálost.
Zobrazení: 174375 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Podobné články
 • Matrace cena

  8. 3. 2012, 12:12 | Diskuze (0)

  K dobré psychické pohodě je pro člověka důležité ráno, nebo-li to, s jakým pocitem se probudí. K dobrému pocitu pomáhá i kvalitní, zdravotnická matrace, jež vám zaručí plnohodnotný zdravý spánek.

 • Matrace cena

  5. 3. 2012, 12:02 | Diskuze (1)

  Není snad příjemnější pocit než z dobrého spánku. Ten ovlivňuje mnoho faktorů. Náš stres, stravovací návyky, čas vstávání, ale také v první řadě kvalitní matrace. Jak jí ale poznat a jak nakoupit za dobrou cenu?