Levné matrace
Matrace cena
Tip dne
 • Altoma - Garážová vrata do každého domu ZDE

Matrace materiály

Matrace materiály

8. 3. 2012, 13:07

Sehnat kvalitní matraci není vůbec tak těžké, jak by se to mohlo zdát. Vyberte si ji tak, aby přesně odpovídala všem vašim požadavkům a potřebám, při dnešní široké nabídce to není problém.

Materiály matrací

Chcete-li investovat do vylepšení vašeho spánku, není lepší řešení, než koupě nové matrace. Jsou to jednoduché počty: lepší spánek rovná se lepší zdravotní stav a nálada, lepší zdravotní stav a nálada rovná se větší chuť do práce a pracovní nasazení, a větší pracovní nasazení rovná se více peněz. Jak vidíte, není to jen investice do luxusu.

Džungle matrací a jak se v ní neztratit

Předně si musíte stanovit, jaká matrace vám bude vyhovovat, každý materiál má jiné vlastnosti. Takové klasické pěnové matrace z polyuretanu si můžete přizpůsobit ideálně k obrazu svému, můžete si stanovit, jak pevnou matraci si přejete. Navíc výborně drží tvar.

Její sestřička z takzvané „studené“ či HR pěny má zase výhodu ve výborných odvětrávacích vlastnostech, její jednotlivé buňky navíc fungují jako miniaturní pružiny.

Dalšímu druhu pěny pro výrobu zdravotních matrací se říká „líná“ pěna, ale nejen proto, že se na ní příjemně lenoší. Tahle pěna byla vyvinutá pro ochranu kosmonautu a její nejvýznamnější vlastností je, že se přizpůsobí jakémukoliv tlaku a tvaru těla.

Matrace z přírodních materiálů

V nabídce bývá i pěna Naturalis, pro příznivce ekologie a všeho zeleného. Vyrobena je z přírodního oleje ekologicky šetrným postupem, a přírodu šetří i svou dlouhou životností.

Komu je však „pouhý“ přírodní olej málo, a chce mít doma svůj kousek přírody nejen v květináči, může si vybrat matraci plněnou kokosovým vláknem. Díky němu matrace ideálně větrá, pokud máte pružinovou matraci, kokosové vlákno zabraňuje protlačení pružin.

Posledním významným typem je latexová pěna z přírodního kaučuku, vysoce elastická, která zase ze všech typů nejlépe odvádí vodní páry. Na ní se vyspíte jako na vodní posteli, vhodná je i pro osoby upoutané na lůžko.
Zobrazení: 146001 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Podobné články
 • Matrace pro alergiky

  22. 4. 2013, 12:56 | Diskuze (0)

  Alergiků bohužel stále přibývá. Pravděodobně v souvislosti se zhoršujícím se životním prostředím reaguje tělo člověka nestandardně na prach, roztoče, viry, bakterie a další alergeny. Dokonce i výběr matrace je tak pro nohé z nás tak trochu prolém.

 • Levné matrace 140 x 70

  22. 4. 2013, 12:54 | Diskuze (0)

  Stejně tak jako postele, i matrace se dnes vyrábějí většinou přesně na míru. Podle toho, kolik prostoru si přejete ke spánku mít se liší především šířkou. Minimum je 70 centimetrů. Délka matrace pak většinou značí rozdíl mezi matrací pro dospělé a pro děti.

 • Pěnová matrace 90 x 200

  21. 12. 2012, 14:02 | Diskuze (0)

  Nejprodávanějšími matracemi na našem trhu jsou matrace 90 x 200. Pěnové matrace jsou také jedním z nejstarších typů matrací a zároveň jedny z nejlevnějších. Tyto matrace skvěle kopírují křivky těla a tím zajišťují optimální oporu páteři během spánku.

 • Pěnová matrace gold f70

  21. 12. 2012, 14:02 | Diskuze (0)

  Pěnová matrace gold f70 je velice luxusní matrace té nejvyšší kvality. Matrace je celkem rozložena do 7 zón. Silná vrstva paměťové pěny a dále vrstva studené pěny.Pěnové válečky se dají vyjímat a tím si podle potřeby upravit tvrdost matrace.

 • Zdravotní matrace akce

  21. 12. 2012, 10:00 | Diskuze (0)

  Dnešní doba je typická neustálým časovým stresem a vytížením. Lidé nemají čas na chvíli odpočinku, neustále někam spěchají. Bez odpočinku ale člověk dlouhodobě fungovat rozhodně nemůže. Proto je nezbytné poskytnout tělu dostatečný spánek alespoň v noci.