Levné matrace
Matrace cena
Tip dne
 • Centrální vysavače DUOVAC - Kvalitní centrální vysavače k dostaní ZDE

Matrace materiály

Matrace materiály

8. 3. 2012, 13:07

Sehnat kvalitní matraci není vůbec tak těžké, jak by se to mohlo zdát. Vyberte si ji tak, aby přesně odpovídala všem vašim požadavkům a potřebám, při dnešní široké nabídce to není problém.

Materiály matrací

Chcete-li investovat do vylepšení vašeho spánku, není lepší řešení, než koupě nové matrace. Jsou to jednoduché počty: lepší spánek rovná se lepší zdravotní stav a nálada, lepší zdravotní stav a nálada rovná se větší chuť do práce a pracovní nasazení, a větší pracovní nasazení rovná se více peněz. Jak vidíte, není to jen investice do luxusu.

Džungle matrací a jak se v ní neztratit

Předně si musíte stanovit, jaká matrace vám bude vyhovovat, každý materiál má jiné vlastnosti. Takové klasické pěnové matrace z polyuretanu si můžete přizpůsobit ideálně k obrazu svému, můžete si stanovit, jak pevnou matraci si přejete. Navíc výborně drží tvar.

Její sestřička z takzvané „studené“ či HR pěny má zase výhodu ve výborných odvětrávacích vlastnostech, její jednotlivé buňky navíc fungují jako miniaturní pružiny.

Dalšímu druhu pěny pro výrobu zdravotních matrací se říká „líná“ pěna, ale nejen proto, že se na ní příjemně lenoší. Tahle pěna byla vyvinutá pro ochranu kosmonautu a její nejvýznamnější vlastností je, že se přizpůsobí jakémukoliv tlaku a tvaru těla.

Matrace z přírodních materiálů

V nabídce bývá i pěna Naturalis, pro příznivce ekologie a všeho zeleného. Vyrobena je z přírodního oleje ekologicky šetrným postupem, a přírodu šetří i svou dlouhou životností.

Komu je však „pouhý“ přírodní olej málo, a chce mít doma svůj kousek přírody nejen v květináči, může si vybrat matraci plněnou kokosovým vláknem. Díky němu matrace ideálně větrá, pokud máte pružinovou matraci, kokosové vlákno zabraňuje protlačení pružin.

Posledním významným typem je latexová pěna z přírodního kaučuku, vysoce elastická, která zase ze všech typů nejlépe odvádí vodní páry. Na ní se vyspíte jako na vodní posteli, vhodná je i pro osoby upoutané na lůžko.
Zobrazení: 155974 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Podobné články
 • Zdravotní matrace

  7. 1. 2019, 14:22 | Diskuze (1)

  Vybíráme-li si dnes novou zdravotní matraci do své postele, hledáme nejen pohodlí při ležení, ale na paměti máme i to, aby naše nová matrace zaručovala také zdravotní předpoklady. Zapomínat bychom neměli ani na výběr roštů, ale základem je kvalitní matrace

 • Matrace pro alergiky

  7. 1. 2019, 13:35 | Diskuze (0)

  Alergiků bohužel stále přibývá. Pravděodobně v souvislosti se zhoršujícím se životním prostředím reaguje tělo člověka nestandardně na prach, roztoče, viry, bakterie a další alergeny. Dokonce i výběr matrace je tak pro nohé z nás tak trochu prolém.

 • Levné matrace 140 x 70

  27. 12. 2018, 15:31 | Diskuze (0)

  Stejně tak jako postele, i matrace se dnes vyrábějí většinou přesně na míru. Podle toho, kolik prostoru si přejete ke spánku mít se liší především šířkou. Minimum je 70 centimetrů. Délka matrace pak většinou značí rozdíl mezi matrací pro dospělé a pro děti.

 • Matrace a postele

  27. 12. 2018, 15:16 | Diskuze (2)

  Budíte se ráno nevyspalí, rozlámaní a bez elánu? Stává se vám, že vás bolí záda tak, že nemůžete vstát z postele a pak se s vámi bolest vleče celý den, jste bez nálady a neschopni se soustředit na práci?

 • Pěnová matrace 90 x 200

  21. 12. 2012, 14:02 | Diskuze (0)

  Nejprodávanějšími matracemi na našem trhu jsou matrace 90 x 200. Pěnové matrace jsou také jedním z nejstarších typů matrací a zároveň jedny z nejlevnějších. Tyto matrace skvěle kopírují křivky těla a tím zajišťují optimální oporu páteři během spánku.